Estalagem Entardecer Da Serra
| Wi-Fi | Gratis parkering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Estalagem Entardecer Da Serra Monte Verde har utsikt över bergen och ligger 3 km från Orquidário MV i Monte Verde. En vacker trädgård med balkong finns på det bekväma hotellet.
Detta hotell ligger ca 20 minuters gångavstånd bort från centrum. Igreja de São Francisco de Assis finns inom 10 minuters bilresa från boendet. Området erbjuder shoppingmöjligheter som Inverness köpcentrum 2 km från det bekväma hotellet.
De privata badrummen har hårtorkar och badlakan, samt en bidé, en separat toalett och en dusch.
Gästerna på restaurangen Paulo das Trutas kan njuta av brasilianska maträtter nära Estalagem Entardecer Da Serra.
- Lokala sevärdheter
- Monte Verdes isbana1 km
- Ice Rink1 km
- Shopping Celeiro1000 m
- Oak Plaza-köpcentret1,4 km
- Di Freddo Pub1,4 km
- Unger's Pottery House250 m
- Chocolates Gressoney1,4 km
- Praca da Arvore1,4 km
- Igreja de São Francisco de Assis1,2 km
- Viva Roots1,4 km
- Flygplatser
- Sao Jose dos Campos Regional125 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Rumsservice
På rummet
- Terrass
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Estalagem Entardecer Da Serra?
Det tar 20 minuter till fots att komma från Estalagem Entardecer Da Serra till centrum. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på det bekväma Estalagem Entardecer Da Serra?
Gäster på det bekväma Estalagem Entardecer Da Serra kan parkera sina fordon på privat parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Estalagem Entardecer Da Serra?
Gäster på Estalagem Entardecer Da Serra måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det bekväma Estalagem Entardecer Da Serra?
Det genomsnittliga rumspriset på det bekväma Estalagem Entardecer Da Serra är 121$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på det bekväma hotellet?
Betalningsmetoder som är tillgängliga i det bekväma hotellet:- Visa
- Mastercard
- American Express
- 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
På detta hotell kan gästerna välja mellan Dubbelrum, Familjerum och Fyrbäddsrum.